kysuce_pocasie

Čaká nás ustálené počasie.

Tlaková výš, ktorá sa aktuálne nachádza nad Čiernym morom a behom posledných dní ovplyvňovala počasie u nás , bude počas nasledujúcich dní stále zasahovať k nám. Teda aspoň jej výbežok. Iná situácia je nad Atlantikom, kde sa začínajú tvoriť  hlboké tlakové níže. Je len otázkou času, zakiaľ sa k nám tieto níže dostanú, pretože tlaková výš bude naše územie pred jednotlivými frontálnymi systémami chrániť. Nevieme kedy tlaková níž ustúpi a vytvorí voľnú cestu razantnej zmene prúdenia nad strednou Európou.
Podľa viacerých modelov by zmena mohla prísť už začiatkom 2. novembrovej dekády. Už v piatok sa očakáva, že tlaková výše bude ustupovať a vo vyšších vrstvách atmosféry k nám bude zasahovať brázda nižšieho tlaku vzduchu.
Pri väčšej vlhkosti vzduchu sa budú tvoriť ráno hmly alebo môže po celý deň ostať zamračené s nízkou oblačnosťou.  Teploty by to avšak nemalo ovplyvniť, aspoň tie denné nie. Mali by sme ostať v intervale 10 až 15 st. Kvôli oblačnosti by sa však mali dvihnúť ranné minimá. Momentálne klesajú na 5 až 0 st. (na severovýchode a v horských dolinách k -3) ale mali by sa postupne zvyšovať v priebehu nasledujúceho týždňa až k hodnotám 5 až 10 st. Čo je nadpriemerne teplé počasie pre našu oblasť.
Zatiaľ môžeme teda s pokojným svedomím povedať, že najbližších 10 dní nás nečaká nejaká razantnejšia zmena a príchod zimy sa stále odkladá. Uvidíme dokedy...

pripravil: O. Blažek
Komentáře k článku

Janko říká
09.12.2011

nepíšeteVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí